Kompletní přehled a popis alb
 

Chamillionaire Fan Blog

 
 

Biografie

Datum narození: 28. 11. 1979
Místo narození: Huton, Texas, USA
Znamení: Střelec

Hakeem "Chamillionaire" Seriki se narodil 28. listopadu 1979 v Houstonu v Texasu. Ne nadarmo užívá přezdívku The Mixtape Messiah, protože kromě svého jedinečného debutového alba vydal obrovské množství mixových CD, takzvaných mixtapů.
V sedmnácti letech Camillionaire spolu se svým kamarádem z dětství, známým rapperem Paulem Wallem začal pořádat vystoupení v Houstonu a celkově v Texasu. Při jednom z těchto vystoupení se dvojice setkala se slavným mixtapovým DJem Michaelem "5000" Wattsem, kterého nakonec donutili nahrát společnou skladbu.
Michaelovi se skladba velmi líbila a zařadil ji na jeden ze svých mixtapů. Pak již se Chamillionaire a Paul objevovali na Michaelových mixtapech stále častěji. Za čas se Cham s Paulem osamostatnili a začali vydávat své vlastní mixtapy pod nálepkou The Color Changing Click. Jejich názory se po čase začaly rozcházet, a proto se dvojice rozdělila. Chamillionaire pokračoval ve vydávání vlastních mixtapů a blýskl se například tapy Mixtape Messiah (2004) nebo Chamillitary (2005).
Rok 2005 byl pro Chamillionaira neuvěřitelně plodný. Kromě toho, že vydal obdivuhodných pět mixtapů, stihl svůj nejlepší materiál zařadit i na regulérní debutové album. To vyšlo koncem listopadu pod názvem The Sound Of Revenge a jedná se o velice kvalitní počin. Objevily se na něm hity Ridin a Turn It Up, ale takřka celé album má od začátku až do konce hitové ambice.